ÜRÜNLER

Marinegas


Prins


LandiRenzo


KitMTM


AKL


AldesaRUHSATA
LPG İŞLETME

TMMOB LPG Sızdırmazlık Randevusu 1.-)MMO LPG Sızdırmazlık Randevusu


TUVTURK Araç Muayene Randevusu 2.-)TUVTURK Araç Muayene Randevusu
Ruhsata İşleme Trafik Randevusu 3.-)Trafik Tescil Ruhsata İşletme Randevusu

MÜŞTERİ
HİZMETLERİ

Bütün Otomobil Markalarına İpragaz Gücü ve Güvencesiyle Motor Garantisi — AyOtogaz

Bütün Otomobil Markalarına 2Yıl/100.000km Yazılı Motor Garantisi

İpragaz A.Ş. gücü ve güvencesi, Ay Otogaz dönüşüm kalitesi ve tecrübesiyle; Prins LPG dönüşüm kiti ve Valve Care Subap koruma sistemi kullanılarak, aracınız ”0-1.000”km arasındayken firmamızda gerçekleştirilen otogaz dönüşümleri, İpragaz A.Ş. tarafından 2Yıl/100.000km motor garantisi altına alınmaktadır. ”1.000”km’yi aşan araçlarınıza firmamız tarafından ücretsiz olarak motor kaskosu yapılarak,aracınızda LPG kaynaklı oluşabilecek motor problemlerine karşı, aracınız 2Yıl/100.000km sigorta kapsamına alınmaktadır……

İpragaz A.Ş. LPG Motor Garantisi

Dünyanın en kaliteli LPG sistemi Prins markasının Türkiye distribütörü İpragaz A.Ş. “0” km araçlara LPG kiti kullanımından kaynaklanabilecek silindir kapağı, subap, contalar, oksijen sensörlerinde oluşacak hasar tipleri için 2 yıl / 100.000 km yazılı motor garantisi vermektedir. Böylece LPG dönüşümü sonrasında otomobil servisleri tarafından garanti dışı bırakılan motor aksamları İpragaz A.Ş. tarafından garanti altına alınmakta, aracınız ve siz değerli müşterilerimiz güvence altına alınmaktadır. Bu garanti için aracınızın 1000 km’yi geçmemiş olması gerekmektedir. Firmamız tarafından; Prins LPG dönüşüm sistemi ile beraber ValveCare subap koruma sistemi kullanılarak otogaz dönüşümü gerçekleştirilen, marka model bağımsız bütün atmosferik motorlu araçlar İpragaz A.Ş. tarafından motor garantisi kapsamına alınmakta ve bu durum yazılı olarak araç sahibine tebliğ edilmektedir. Direkt enjeksiyonlu(TSI,FSI,TFSI) araçlarda ise ValveCare şartı aranmamakta, firmamız tarafından Prins VSI-DI sistemi kullanılarak gerçekleştirilen bütün direkt enjeksiyonlu araçlar İpragaz A.Ş. tarafından motor garantisi kapsamına alınmaktadır.

Firmamızda gerçekleştirilen otogaz dönüşümü sonrası ilgili şartları taşıyan aracınızın İpragaz A.Ş. tarafından garanti altına alındığı yazılı olarak tarafınıza tebliğ edilir.

Garanti koşullarının geçerliliğini koruyabilmesi için garanti kitapçığında Prins LPG sistemi bakımlarının ve aracın periyodik servis bakımlarının tam olarak müşteri tarafından zamanında yaptırılması gerekmektedir.

Valve Care sistemi, Prins’in geliştirdiği ve Dünyada enjektörden sonra valf yataklarına yönelik valf katkısı enjekte edebilen tek teknolojik üründür. Dozajlama ve pompa ünitesi ayrı olup tüm yüksek performanslı LPG’li motorlarda kullanımı tarafımızca zorunlu tutulmaktadır. Atmosferik motorlu araçlarda yukarıda belirtilen garanti şartlarımızın sağlanabilmesi için montajla birlikte sisteme valve care montajı yapılması zorunlu tutulmaktadır.

Ay Otogaz Ltd.Şti. LPG Motor Kaskosu

Otogaz dönüşümünde kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamız, aracı 1.000km’yi geçmiş ve Prins kalitesini ve yakıt ekonomisini yaşamak isteyen değerli araç kullanıcılarına ücretsiz olarak 2Yıl / 100.000km motor kaskosu yapmaktadır. Firmamız tarafından; Prins LPG dönüşüm sistemi ile beraber ValveCare subap koruma sistemi kullanılarak otogaz dönüşümü gerçekleştirilen, marka model bağımsız bütün atmosferik motorlu araçlar ile Prins VSI-DI sistemi kullanılarak gerçekleştirilen bütün direkt enjeksiyonlu araçlar için 3.300TL’ye kadar oluşabilecek LPG kaynaklı motor hasarları  2Yıl / 100.000km süresince teminat altına alınmakta, araç ve sahibi adına sigorta poliçesi düzenlenmektedir.

Poliçe ücreti tamamen firmamız(Ay Otogaz İhr.İth.Otom.San.ve Tic.Ltd.Şti.) tarafından karşılanmaktadır. Poliçe teminat tutarının arttırılması veya süresinin uzatılması opsiyon dahilindedir.

Sigorta kapsamına alınan araçlarda km ve yaş sınırı aranmamakta, aracın motor ve ilgili aksamlarının düzgün çalışır olması gerekmektedir.

Sigorta koşullarının geçerliliğini koruyabilmesi için garanti kitapçığında Prins LPG sistemi bakımlarının ve aracın periyodik servis bakımlarının tam olarak müşteri tarafından zamanında yaptırılması gerekmektedir.

Valve Care sistemi, Prins’in geliştirdiği ve Dünyada enjektörden sonra valf yataklarına yönelik valf katkısı enjekte edebilen tek teknolojik üründür. Dozajlama ve pompa ünitesi ayrı olup tüm yüksek performanslı LPG’li motorlarda kullanımı tarafımızca zorunlu tutulmaktadır. Atmosferik motorlu araçlarda yukarıda belirtilen sigorta şartlarımızın sağlanabilmesi için montajla birlikte sisteme valve care montajı yapılması zorunlu tutulmaktadır.


Prins Valve Care Subap Koruma Sistemi Prins Header

ValveCare, yalnızca Prins sistemleri için geliştirilen özgün bir katkı dozlama sistemidir. Özel formüllü katkının motora doğru dozda verilmesini sağlayan ValveCare, supabın ve supap yataklarının zamanından önce aşınmasını önler. Sistem, LPG ve CNG gibi alternatif yakıtlarla çalışabilen her tür içten yanmalı motor için uygundur.

ValveCare dozlama sistemi, Prins sistemi bulunan herhangi bir araca yetkili Prins bayilerinde kurulabilir. Katkı dozu motor yüküne ve anlık yakıt tüketimine göre belirlendiği ve her silindire %100 eşit dağıtıldığı için ValveCare benzersizdir.

ValveCare Subap Koruma Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayınız!

Prins VSI2 LPG Dönüşüm Sistemi
Prins VSI-2.0 Sıralı Gaz Enjeksiyon Sistemi alternatif yakıt sektöründeki en son gelişmeler doğrultusunda geliştirilen piyasada bulunabilecek en gelişmiş LPG otogaz dönüşüm sistemidir. Sistem, son 10 yıldır kalitesiyle kanıtlamış VSI – Prins LPG sisteminin geliştirilmiş versiyonudur. Sistemin tüm parçaları LPG ve CNG uygulamaları için dizayn edilmiş ve en sıkı teknik düzenlemelere uygun; en ciddi sertifikalara sahiptir. Parçaların kompakt dizaynı sayesinde montajları oldukça kolaydır. Optimum performans sağlanması ve emisyonların azaltılması için Prins LPG sistemine ince ayar yapılabilmesine imkân veren VSI-2.0 Prins LPG sisteminin Türkçe arayüzü desteğide bulunmaktadır. Prins VSI-2.0 LPG sistemiyle aracın benzin veya LPG ile sürüşünde bir fark yoktur. Prins VSI-2.0 LPG sistemi, dünyanın önde gelen enjektör üreticilerinden biri olan, kalitesi ve güvenliği ile sektörde sembolleşmiş ismi bulunan Japon Keihin Corp. tarafından Prins işbirliği ile geliştirilmiştir.
Prins VSI-2.0 LPG Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayınız!

Prins Silverline LPG Sistemi Prins Header
Prins VSI “Vapour Sequential Injection – Sıralı Enjeksiyon Sistemi” piyasada bulunabilecek en gelişmiş LPG otogaz dönüşüm sistemidir. VSI-LPG sistemiyle aracın benzin veya LPG ile sürüşünde bir fark yoktur. VSI-LPG sistemi, dünyanın önde gelen enjektör üreticilerinden biri olan, kalitesi ve güvenliği ile sektörde sembolleşmiş ismi bulunan Japon Keihin Corp. tarafından Prins işbirliği ile geliştirilmiştir.
Prins Silverline LPG Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayınız!

Prins VSI-DI LPG Sistemi Prins Header  
Prins VSI-DI “Vapour Sequential Injection – Direct Injection / Direkt Enjeksiyonlu Sıralı Enjeksiyon Sistemi” direkt enjeksiyonlu (TSI,FSI,…) araçların LPG dönüşümü için geliştirilmiş ilk otogaz sistemidir. VSI-DI sistemi son teknoloji direkt enjeksiyonlu (TSI,FSI,…) araçların benzinden farksız bir sürüş konforunda LPG yakıtıyla kullanılabilesine olanak sağlar.
Prins VSI-DI LPG Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayınız!